Aktualności

Lekkoatletyczne emocje w Pasłęku

la5Uczniowie czterech szkół podstawowych gminy Pasłęk oraz gościnnie z miejscowości Nowica rywalizowali w Halowych Zawodach Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych. Celem przedsięwzięcia była promocja aktywności sportowej oraz programu „Lekkoatletyka dla każdego” wśród społeczności szkolnych.


Impreza okazała się sukcesem, co potwierdzili sami uczestnicy. Zaangażowanie przedstawicieli pasłęckich klubów i szkół oraz władz samorządowych a także opiekunów grup pozwoliło na sprawną organizację przedsięwzięcia. Zawody miały formułę wieloboju, gdzie każdy startował w czterech konkurencjach, tj. biegu 3x15m, rzucie „autowym” piłką lekarską, skoku w dal obunóż z miejsca oraz biegu wytrzymałościowym na dystansie około 500m. Wyniki były przeliczane na punkty z uwzględnieniem wieku uczestników.

W klasyfikacji końcowej dziewcząt uzyskując 261 punków, puchar i nagrodę za zwycięstwo odebrała Wiktoria Kulot z SP 2 Pasłęk przed Pauliną Szyszką z SP 3 Pasłęk, która zgromadziła 252 punkty oraz Aleksandrą Grodzką także z SP 2 Pasłęk z 251 punktami. W gronie chłopców już po pierwszych konkurencjach głównym faworytem do zwycięstwa był Maciej Kruczyński z SP 3 Pasłęk i to on mimo nieco słabszej ostatniej konkurencji z 275 punktami stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie SP 2 Pasłęk Dawid Kruk uzyskując 263 punkty i Dominik Nowak z 260 punktami.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy w dowód uznania za włożony wysiłek otrzymali pamiątkowe złote medale, które wręczał Burmistrza Pasłęka oraz Dyrektor SP 3 Pasłęk.

Organizatorami zawodów byli SP 3 Pasłęk, UKS „Gimpas”, Zespół LDK Pasłęk przy wsparciu Burmistrza Pasłęka i Urzędu Miejskiego w Pasłęku. Partnerzy: Ośrodek Lekkiej Atletyki w Olsztynie, KS „Polonia” Pasłęk, SP 2 Pasłęk, Zespół Szkół w Pasłęku, MOSiR.

Wyniki

la1 la2 la3 la4