Aktualności

Najpierw biegaliśmy w Słobitach, potem kibicowaliśmy w Ostródzie

Slobity nius 2018 09 22Miniona sobota była niezwykle aktywnie spędzona przez młodzież programu Lekkoatletyka dla Każdego oraz zawodników UKS Gimpas Pasłęk. W południe z wieloma sukcesami wzięliśmy udział w ciekawie zorganizowanych Biegach dla Niepodległej w Słobitach. Podczas biegu przełajowego trzeba było wykonać dodatkowe punktowane zadania. Były to pytania związane ze zwierzyną i roślinnością leśną. Należało wykonać również określone czynności praktyczne.

Niemal w każdej klasyfikacji, kategorii wiekowej nasi zawodnicy otrzymali wyróżnienia za zajęcia czołowych miejsc. Między innymi w kategorii dziewcząt 2004-2006 zwycięstwo odniosła Patrycja Wróbel. Obok niej na drugim stopniu podium stanęła Kinga Zienkiewicz a na trzecim Małgosia Zajączkowska. W kategorii chłopców 2004-2006 pierwsze miejsce zajął Dawid Pleta a trzecie Adam Wysocki. Trofea przypadły w udziale także Weronice Grodź, Elizie Zienkiewicz, Oskarowi Giżyckiemu. W klasyfikacji open na pierwszym miejscu został sklasyfikowany trener Adrian Olbryś a na drugim trener Piotr Zienkiewicz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. W ramach poczęstunku były świeże jabłka oraz kiełbaska z ogniska.

Po południu wybraliśmy się do Ostródy aby kibicować medalistom tegorocznych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce podczas Mityngu Perła Ostródy. Wspaniałe sportowe emocje zagwarantowali m.in. Michał Haratyk, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Sofia Ennaoui, Justyna Święty, Mateusz Borkowski i inni. W gronie rywalizujących o główne trofea mieliśmy także przedstawicielkę naszego klubu. W konkursie skoku w dal wystąpiła Patrycja Steć, która odległością 5.08m. wyrównała najlepszy wynik sezonu.