Aktualności

Podsumowanie sezonu startowego 2019.

PS2019 0Młodzi lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego Gimpas działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pasłęku otrzymali wczoraj nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w mijającym roku 2019.

Zanim jednak to nastąpiło zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 zapoznali się z lekkoatletyką jako dyscyplina sportową. Przedstawiono wiele ciekawych wątków historycznych i statystycznych. W formie prezentacji multimedialnej przedstawiono najwybitniejsze postaci polskiej lekkoatletyki.
Następnie w obecności Burmistrza Pasłęka oaz Dyrektora naszej szkoły wręczono nagrody i wyróżnienia dla zawodników klubu. Otrzymali je: Patrycja Steć - podwójna srebrna medalistka mistrzostw Polski LZS w skoku wzwyż i pchnięciu kulą oraz 5 zawodniczka Mistrzostw Polski PZLA w 7-boju uzyskując 4522 pkt i I klasą sportową, Patrycja Wróbel – złota medalistka mistrzostw województwa w biegu na 300m, Aurelia Cebula – medalistka mistrzostw województwa w skoku wzwyż, Kinga Zienkiewicz – brązowa medalistka mistrzostw województwa w skoku w dal, 4-boju i biegu na 600m, Paulina Szyszka – brązowa medalistka Ogólnopolskich Halowych Zawodów LDK, Adam Wysocki – brązowy medalista mistrzostw województwa w rzucie oszczepem, Kinga Woźniak – medalistka mistrzostw powiatu w biegach przełajowych, Amelia Klimczak – finalistka mistrzostw powiatu w biegach przełajowych.

W dalszej części apelu wręczono upominki i dyplomy dla młodszych uczniów, uczestników programu Lekkoatletyka dla Każdego. Zaprezentowano również ważne i ciekawe informacje dotyczące samego programu i zajęć.
Wręczanie nagród przeplatane było krótkimi filmami prezentującymi ciekawe fragmenty z życia grupy UKS Gimpas oraz Lekkoatletyka dla Każdego.
Na koniec spotkania odbył się krótki konkurs wiedzy dotyczącej lekkoatletyki, w którym wzięli udział zgromadzeni na sali uczniowie.
Podczas apelu, podziękowanie za pomoc w organizacji działalności klubu otrzymali również Burmistrz Pasłęka, Pan Wiesław Śniecikowski oraz Dyrektor SP 3, Pan Marek Sarnowski.
Zapraszamy uczniów klas 4-6 na zajęcia Lekkoatletyka dla Każdego we wtorki, środy i piątki od godz. 15:30 do 17:00 (trener Adrian Olbryś) a uczniów klas 7 i 8 na treningi w klubie UKS Gimpas w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki na godz. 15:30 do 17:00, które prowadzi trener Piotr Zienkiewicz.

 PS2019 0 PS2019 0 PS2019 0 PS2019 0 Plakat PODSUMOWANIE 2019 700x500PS2019 0