Aktualności

Zabawa w sport – Pasłęckie Czwartki Lekkoatletyczne

Pasl czw LA 2017 04 27Dzisiaj na obiekcie sportowym Zespołu Szkół Powszechnych w Pasłęku odbyły się pierwsze zawody wiosennej rundy Pasłęckich Czwartków Lekkoatletycznych. Przy słonecznej choć jeszcze niezbyt ciepłej pogodzie kilkudziesięciu entuzjastów sportu sprawdzało swoje siły w biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową, skoku wzwyż, skoku w dal oraz biegu na 600m. W dobrym nastroju, przy towarzyszeniu muzyki osiągnięto kilka wartościowych rezultatów. Na zakończenie zawodów odbyło się losowanie drobnych upominków. Gratulujemy i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom zawodów, w których oprócz uczniów pasłęckiej „Trójki” gościliśmy także młodych adeptów lekkiej atletyki z Klubu Sportowego „Jelonki” Dobre Miasto.

Pasłęckie Czwartki Lekkoatletyczne to forma rywalizacji dostępna dla każdego bez względu na poziom sprawności i umiejętności. Tutaj liczy się zabawa w sport. Mimo niemal towarzyskiej formuły niejednokrotnie jednak uzyskiwane są wartościowe wyniki. Zawody organizowane są przez Zespół Szkół Powszechnych oraz UKS „Gimpas” przy wsparciu finansowym Urzędu Miejskiego w Pasłęku w ramach realizacji zadania „Akademia Lekkiej Atletyki”.

Na kolejne zawody cyklu zapraszamy 11 maja o godz. 15:00.

Poniżej przedstawiamy po dwa pierwsze rezultaty poszczególnych konkurencji:

60m, ch:             
 • 8:00 - Michał Chaszczownik, KS Jelonki Dobre Miasto
 • 8:37 - Gracjan Liwski, SP 3 Pasłęk
60m, dz:             
 • 8:50 - Wiktoria Zadroga, KS Jelonki Dobre Miasto
 • 8:70 - Patrycja Wróbel, SP 3 Pasłęk / UKS Gimpas
Skok w dal, ch: 
 • 4,60m - Michał Chaszczownik, KS Jelonki Dobre Miasto
 • 3,40m - Alex Gałka, SP 3 Pasłęk
Skok w dal, dz: 
 • 3,91m - Wiktoria Chamej, KS Jelonki Dobre Miasto
 • 3,80m - Julia Pietnoczka, KS Jelonki Dobre Miasto
Rzut p.pal, dz:  
 • 44,0m - Justyna Lewczuk, SP 3 Pasłęk
 • 31,0m - Patrycja Wróbel, SP 3 Pasłęk / UKS Gimpas
Rzut p.pal, ch:  
 • 47,5m - Gracjan Liwski, SP 3 Pasłęk
 • 44,0m - Paweł Rapacki, SP 3 Pasłęk
Sk. wzwyż, dz:  
 • 125cm - Patrycja Wróbel, SP 3 Pasłęk / UKS Gimpas, LDK
 • 95cm - Eliza Zienkiewicz, SP 3 Pasłęk, LDK
Sk. wzwyż, ch:  
 • 145cm - Gracjan Liwski, SP 3 Pasłęk
 • 130cm - Jakub Wolicki, SP 3 Pasłęk
600m, ch:           
 • 1,58:58 - Michał Chaszczownik, KS Jelonki Dobre Miasto
 • 2,07:67 - Dawid Pleta, SP 3 Pasłęk
600m, dz:           
 • 2,00:89 - Patrycja Wróbel, SP 3 Pasłęk / UKS Gimpas
 • 2,01:06 - Julia Pietnoczka, KS Jelonki Dobre Miasto