Aktualności

Po finale Pasłęckich Czwartków Lekkoatletycznych

Pasl czw LA 2017 04 27Za nami ostanie zawody cyklu Pasłęckie Czwartki Lekkoatletyczne. Głównym celem czwartkowych spotkań była zabawa w sport, umożliwienie udziału w rywalizacji bez względu na poziom sprawności. Z kolei do klasyfikacji końcowej uwzględniana była systematyczność, dzięki czemu także uczestnicy mieli możliwość obserwowania swoich postępów, porównywania z wynikami wcześniej uzyskanymi.

W zakończonym cyklu ujawniło się kilka ciekawych osobowości sportowych. Do wyróżniających się ze względu na postępy i predyspozycje należałoby zaliczyć Patrycję Wróbel urodzoną w 2004 roku, która uzyskała 8:60 w biegu na 600m oraz 2,00:58na 600m. Gracjan Liwski, także rocznik 2004 uzyskał w skoku wzwyż 145cm i 8:22 na 60m. Paulina Szyszka, rocznik 2007 uzyskała 9:00 w biegu na 60m. W skoku w dal Kinga Zienkiewicz, urodzona w 2006roku osiągnęła odległość 3,5m. Justyna Lewczuk rzuciła piłeczką palantową 44m. Czas pokaże czy wymienieni młodzi sportowcy wykorzystają swój potencjał.

Na koniec finałowych zawodów odbyło się wręczenie dyplomów oraz atrakcyjnych nagród w drodze losowania.

Pasłęckie Czwartki Lekkoatletyczne dofinansowane były ze środków Gminy Pasłęk na zadanie „Akademia Lekkiej Atletyki”.