Publikacje

Pasłęcka Gazetka Wyborcza niezależna. Czerwiec 2006. Nr 6 (32) Tytuł z pierwszej strony numeru: „Około 1450 osób bawiło się podczas „Festiwalu Zdrowia-Integracje”

Fragmenty artykułu:
Festiwal Zdrowia-Integracje to pierwsza w historii miasta tak wielka impreza o charakterze sportoworekreacyjnym, promująca zdrowy i aktywny tryb życia., jaka miała miejsce 20 maja. Organizatorzy szacują, że w imprezie, składającej się z dwóch części: festynu rekreacyjnego i biegów ulicznych, wzięło udział około 1450 osób. (...) W całej imprezie aktywnie uczestniczyli harcerze przygotowując kawiarenkę, w której można było kupić przysmaki z grilla, pyszne ciastka domowej roboty oraz kawę, herbatę...(...) Harcerze pomagali również organizatorom imprezy w zabezpieczeniu wyścigów ulicznych.
Ta wspaniała impreza przebiegała w atmosferze zdrowej, sportowej rywalizacji przy gromkim dopingu wielu mieszkańców naszego miasta oraz dzieci z Zespołu Szkół Powszechnych. (...) Inf. Wł.